2011 m. spalio 17 d.

Pikantiškos burokėlių salotos

Šį kartą pristatau burokėlių salotas pagal Babrakę.

Receptas ir nuotrauka Babrakes

Salotoms reikės:
100 g virtų burokėlių
200 g špinatų
50 g mėlynojo sūrio
20 g lukštentų saulėgrąžų

Gaminimas:
Saulėgrąžas švelniai paskrudinti sausoje keptuvėje ant mažos ugnies. Nuplautus špinatų lapus dėti į lėkštę. Ant jų dėti griežinėliais supjaustytus virtus burokėlius. Mėlynąjį sūrį supjaustyti nedideliais kubeliais ir paskirstyti juos ant burokėlių. Salotas pabarstyti kepintomis saulėgrąžomis ir viską apšlakstyti citrinos sultimis pagal skonį.

Skanaus!

Pastaba: šioje pagamintoje salotų porcijoje yra apie 386.7 kcal, 22.05 g angliavandenių, 22.4 g baltymų, 24.85 g riebalų.

2011 m. spalio 16 d.

Kalakutienos kepsneliai su paprika

Dažnai įsiplieskiančius dietologų ginčus, valgyti ar išvis nevalgyti mėsos, gali sutaikyti kalakutiena. Mat šios mėsos savybės išties puikios. Sveiko maitinimosi rekomendacijose teigiama, kad mėsos ar žuvies reikia suvalgyti 80-150 g kasdien. Siekdami sumažinti sočiųjų riebalų bei cholesterolio kiekį maiste, žmonės vis dažniau renkasi kalakutieną. Kalakutienoje yra 2,3 mg lengvai įsisavinamos geležies, gausu magnio – apie 20 mg ir mažai natrio – apie 50 mg. Todėl ją rekomenduojama vartoti mažinant druskos kiekį racione. Balta kalakuto mėsa liesesnė, tačiau tamsi turi itin daug naudingų medžiagų, padedančių stiprėti žmogaus imuninei sistemai. Be to, kalakutienoje esantys antioksidantai – cinkas ir selenas mažina galimybę susirgti vėžiu. Šioje mėsoje yra mažai kolageno, todėl ji lengvai virškinama. Dėl šių savybių kalakutiena rekomenduojama vartoti vaikams ir turintiems virškinimo problemų. Pastaruoju metu mažus vaikučius auginančios mamos susiduria su vis dažnesne problema – alergija maistui. Kalakutiena ir čia didžiausia pagalbininkė – tai rečiausiai alergiją sukelianti mėsos rūšis. (Šaltinis)
Ši daržovė, dažnai vadinama “bulgariškuoju pipiru”, pasižymi ypač dideliu vitamino C ir bioflavonoidų kiekiu; paprikoje taip pat gausu karotino, folinės rūgšties, vitaminų PP, B1, B2, B6 ir eterinių aliejų. Be to, paprikoje yra nemažai kalio, geležies, magnio bei fosforo. Saldieji pipirai naudingi sveikatai: saugo nuo auglių susidarymo, juose esančios veikliosios medžiagos stiprina kraujagysles, naikina infekcinių ligų sukėlėjus, padeda peršalus, malšina uždegimus, šarmina organizmą, saugo nuo aterosklerozės, naikina žalingas bakterijas, skatina tulžies išsiskyrimą, gerina apetitą, stimuliuoja virškinimo procesus, gerina kraujodarą ir kraujo sudėtį, skatina šlapimo išsiskyrimą, malšina skausmą, bendrai stiprina organizmą, skatina prakaitavimą, malšina karščiavimą, mažina cukraus kiekį kraujyje ir plečia kraujagysles. (Šaltinis)

Šiandien virtuvėje gaminau kalakutienos šnicelius savo šeimai. Tik truputį maltos kalakutienos atsidėjau sau, manydama, kad išsikepsiu paprastus kotletus, tačiau viskas pasisuko kiek kitaip. Improvizacija, kuri mane užklupo labai netikėtai, bet rezultatu likau labai patenkinta.

Receptas ir nuotraukos Uogulencijos
 Kepsneliams reikės:
250 g maltos kalakutienos (kokio riebumo nepasakysiu, tačiau 100 g turi 133 kcal)
75 g (1 vnt.) kiaušinio
100 g  geltonosios paprikos
Prieskonių: maltų kvapniųjų pipirų ir druskos

Gaminimas:
Į maltą kalakutieną įberti maltų juodujų pipirų ir druskos, įmušti kiaušinį. Smulkiai supjaustyti papriką ir sudėtį į maltą mėsą. Viską labai gerai išmaišyti. Groteles arba kepimo skardą iškloti kepimo popieriumi ir formuoti mėsos kepsnelius, dėti ant kepimo popieriaus išklotos skardos arba grotelių ir kepti iki 180 C įkaitintoje orkaitėje apie 30 min. 

Skanaus!

Receptas ir nuotraukos Uogulencijos

Pastaba:  100 g kepsnelių turi 111 kcal, 13.58 g baltymų, 5.49 g riebalų, 1.79 g angliavandenių.

2011 m. spalio 15 d.

Rudeninės kopūstų su morkomis salotos

Kad baltagūžiai kopūstai – labai naudinga daržovė, žino visi. Vitamino C kiekiu jie nusileidžia nebent citrinai. Juose daug B grupės vitaminų, kurie palankiai veikia nervų ir imuninę sistemas, dalyvauja metabolizmo procesuose, padėdami išlaikyti sveiką odą ir raumenų tonusą, skatina ląstelių augimą ir dalinimąsi.. Baltagūžiuose yra nemažai vitamino B5 (pantoteno rūgštis, vitaminas PP). Tai antioksidantas, dalyvaujantis baltymų, angliavandenių, ir riebalų skaidyme. Pantoteno rūgštis svarbi augimui, dauginimuisi, dalyvauja hemoglobino ir hormonų sintezėje, mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje, dalyvauja organizmo detoksikacijoje, skatina žaizdų gijimą. Palyginti su kitomis kopūsto rūšimis, gūžiniame kopūste labai daug natrio ir geležies, jis turi mažiausiai kalorijų (100 g - 27 kcal). Gūžinis kopūstas stabdo riebalų kaupimąsi organizme – jeigu jūs norite atsikratyti antsvorio, pradėkite pietus nuo didelio kopūsto lapo. Kopūstų sultys gerina virškinimą, mažina pykinimą, rėmenį, vidurių užkietėjimą. Tam pakanka išgerti po ½ stiklinės šiltų sulčių 2-3 kartus per dieną. Raugintų kopūstų sultys turi daug pieno rūgšties. Jos labai naudingos sergant cukriniu diabetu. Mėsmale maltų kopūstų ir kiaušinio baltymo mišinys - nebloga priemonė nudegimams ir pūlingoms žaizdoms gydyti. Kvėpavimo takų uždegimams gydyti tinka kopūstų nuoviras su medumi. (Šaltinis).

Morkose yra daugiausia karotino – medžiagos, kuri organizme pavirsta vitaminu A, labai svarbiu žmogaus sveikatai. Čia yra ir vitaminų: C, B, B2, B6, PP, E, K. Morkose yra nemažai ir mineralinių, medžiagų: kalio, natrio, kalcio, fosforo, magnio, jodo ir organizmui reikalingos geležies.
Morkos naudingos sergant akių uždegimu, spartina epitelizaciją, aktyvina oksidacijos procesą. Stiprina visą žmogaus organizmą, didina atsparumą infekcijoms, saugo nuo mažakraujystės. Liaudies medicinoje morkų antpilas vartojamas fiziškai ir protiškai išsekus arba sergant inkstų ligomis.Morkų sultys rekomenduotinos nervams stiprinti, inkstų opaligei- gydyti. Jas reikia gerti kasdien keletą mėnesių. Šviežiai sutarkuotų morkų košelė gerai gydo pūliuojančias žaizdas ir opas, nudegimus ir nušalimus. Jeigu norite sustiprinti dantenas, graužkite žalias morkas. Kad organizmas pasisavintų daugiau karotino iš morkų, sumaišykite jas su sviestu arba grietine. (Šaltinis).

Morkų ir kopūstų turbūt rastume kiekvieno lietuvio namuose, tačiau ne kiekvienas žino kokios šios daržovės yra naudingos. Mano namuose jos labai mėgstamos. Jas naudojame labai daug kur: sriuboms, troškiniams, užkepėlėms, salotoms ir t. t. Tikriausiai dauguma jūsų žino kokį nors kopūstų salotų receptą, tačiau noriu pasidalint ir savuoju.

Receptas ir nuotraukos Uogulencijos
 
Reikės:
500 g baltagūžio kopūsto
300 g morkų
40 g (2 v. š.) alyvuogių aliejaus
Prieskonių: po žiupsnį druskos, kvapniųjų maltų pipirų ir citrinos rūgštelės (arba citrinos sulčių)

Gaminimas:
Kopūstą labai smulkiai supjaustome peiliu arba sutarkuojame su burokine tarka. Morkas nulupame ir sutarkuojame su smulkesne (bet nesmulkiausia) burokinės tarkos dalimi arba, jei tokios tarkos neturite, galima morkas sutarkuoti su burokine tarka ir paskui su peiliu jas pasmulkinti. Daržoves sudėti į indą, išmaišyti. Įberti prieskonius pagal skonį ir viską apšlakstyti alyvuogių aliejumi. Gerai išmaišyti. Į salotas galima įdėti sugrūstų arba sumaltų kmynų, kurie mažina pilvo pūtimą.
Puikus rudeninis garnyras prie kitų patiekalų arba užkandžiui su rieke skrudintos duonos.

Skanaus!

Pastaba: 100 g salotų turi 71.70 kcal, 6.41 g angliavandenių, 1.21 g baltymų, 4.80 g riebalų.

2011 m. spalio 13 d.

Špinatų salotos su nugarine


Gaivios, lengvos ir puikiai tarpusavyje derančios sočios salotos, kurios puikiai tinka vakarienei.

Receptas ir nuotrauka Uogulencijos

Reikės:
50 g mažų špinatų
100 g pomidorų
50 g braškių
25 g geltonosios paprikos
Kiaulienos nugarinės (naudojau 1 kepsnį)
Citrinos sulčių pagal skonį (5 g man pakako)
Druskos
Maltų pipirų
Mėgstamų žolelių mišinio



Gaminimas:
Kiaulienos nugarinės gabaliuką ištrinti su druska, pipirais, mėgstamų žolelių mišiniu. Dėti į orkaitę ant grotelių ir kepti 30 min. iki 175 C įkaitintoje orkaitėje.
Nuplauti daržoves ir braškes. Į lėkštę sudėti špinatus. Pomidorus ir papriką supjaustyti ir pašalinti visas sėklytes. Supjaustyti braškes ir viską sluoksniais sudėti ant špinatų. 
Iškepusią kiaulieną kelias minutes palikti pravėsti, paskui supjaustyti juostelėmis ir dėti ant salotų. Viską apšlakstyti citrinos sultimis. 
Skanaus!

Pastaba: šioje pagamintoje porcijoje yra apie 336 kcal, 13.34 g angliavandenių, 26.69 g baltymų, 20.32 g riebalų, 1.25 g skaidulų.

Baltymų puodas


Vakarienei – baltyminis maistas! Na, bent jau taip sako sveikos mitybos propaguotojai. O kurgi tų baltymų rasti? Atsakymas labai paprastas: vienas iš didžiausių baltymų šaltinis yra kiaušinio baltymai. Tai turbūt pats paprasčiausias ir greičiausias (ko mums ypač reikia kuomet esame po darbų pavargę ir neturintys jėgų sukiotis virtuvėje) būdas pasigaminti sveiką ir skanią (taip, skanią, nes pati kiaušinių nelabai mėgstu, tačiau baltymus galėčiau valgyt dažnai) vakarienę.

Receptas su nuotrauka Uogulencijos

Reikės:
200 g kiaušinių baltymų
200 g konservuotų agurkų
Prieskonių: druskos, pipirų
Trupučio vandens

Gaminimas: 
Atskiriame kiaušinio trynius nuo baltymų. Juos išplakame kartu su druska ir pipirais. Įpilame šiek tiek vandens ir išmaišome. Viską pilame į įkaitintą (be aliejaus!) keptuvę ir kepame nuolat maišydami kol iškeps. 
Skanaujame su rieke nesijotų miltų (angl. wholemeal) duonos, kurią trumpam galime paskrudinti duonos skrudintuvėje (paskrudinta duona ar batonas mažiau apsunkina virškinimą) ir konservuotais agurkais. 

Sveikos vakarienės!

Pastaba: šioje porcijoje yra apie 207 kcal, 21.09 g angliavandenių, 25.76 g baltymų, 2.45 g skaidulų.

TARATORAS (ŠALTA BULGARIŠKA SRIUBA)


Sudėtis:
500 gr. natūralaus lieso jogurto
500 gr. virinto atvėsinto vandens
1 ilgažiedis agurkas
Česnako pagal skonį
Druskos
Svogūno laiškų
1 valg. š. alyvuogių/saulėgrąžjųaliejaus

Gaminimas:
Agurką sutarkuojame, česnaką išspaudžiame, sumaišome su jogurtu, tada pilame vandenį, dedame druską pagal skonį, svogūno laiškus bei aliejų.

Šioje sriuboje apytiksliai bus 410 kcal, anglv. - 38, baltym. - 28, riebal. - 15.5.
Atkreipkite dėmesį: savo receptuose visada rašau bendrą viso patiekalo maistinę vertę, o ne 100gr.
Skanaus!

TUNO SALOTOS


Sudėtis:

Tunas savo sultyse (pusė skardinės, apie 60gr)
Pomidoras
Poras
Agurkas
Kiaušinis
svogūno laiškai
Druska/Pipirai
Citrinos sultys
1valg. š. alyvuogių/saulėgražų aliejaus

Viską supjaustome, sumaišome su citrinų sultimis bei aliejumi. Paprasta, skanu ir sveika!
Apytiksliai šios salotos turi 297kcal, anglv. - 6.19, baltym. - 22.7, riebal.- 20.3.
Atkreipkite dėmesį: savo receptuose visada rašau bendrą viso patiekalo maistinę vertę, o ne 100gr.
Skanaus!

2011 m. spalio 12 d.

Ryžiai su paprika ir šparaginėmis pupelėmis


Tai vienas iš paprasčiausių patiekalų, kai turi mažai laiko arba kaip sakoma šaldytuve ir pelė galą gautų :)

Reikės:
0.5 pakelio baltų ryžių (geriausia Basmati arba Jasmine rūšies)
100 g šparaginių pupelių (naudojau šaldytas)
50 g raudonosios paprikos
25 ml pomidoru padažo
Druskos

Gaminimas:
Užviriname vandenį ir suberiame ryžius. Įberiame druskos ir verdame apie 20 min. Iki virimo pabaigos likus maždaug 8 min. sudedame šparagines pupeles ir norimais gabaliukais supjaustytą papriką. Išvirus nupilame likusį vandenį ir viską sumaišome su pomidorų padažu. 

Skaniai lengvų pietų!

Pastaba: šioje porcijoje yra 288 kcal, 64.06 g angliavandenių, 7.16 g baltymų, 0.63 g riebalų, 4.56 g skaidulų.

Troškinti jautienos kotletai su čili

 
Kotletams reikės:
500 g liesos maltos jautienos
175 g smulkintų pomidorų savose sultyse
1 didelio kiaušinio
1 mažo žaliojo čili pipiro (arba tiek, kiek jums patinka)
druskos
maltų kvapniųjų pipirų
prieskoninių žolelių: šviežių čiobrelių, svogūnų laiškų, krapų

Garnyrui 1 porcijai reikės:
200 g šviežių arba šaldytų kalafiorų, brokolių, morkų mišinio
bulvių
prieskoninių žolelių: čiobrelių, svogūnų laiškų
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Receptas ir nuotrauka - Uogulencijos
 Gaminimas:
Į maltą jautieną įmušti kiaušinį, įberti druskos, pipirų. Čili pipirą, išvalius sėklas, susmulkinti ir suberti į maltą mėsą. Gerai išmaišyti. Formuoti 9 vienodo dydžio kotletukus ir dėti į puoda, užpilti iki pusės vandeniu ir uždengus troškinti apie 30 min. vis pažiūrint ar neišgaravo visas vanduo ir pavartant kotletus.
Supilti smulkintus pomidorus savose sultyse, įberti susmulkintus čiobrelius, svogūnų laiškus ir krapus. Dar patroškinti apie 5 min.
Kol kotletai troškinasi galima išsivirti bulves, kurias išvirus apibarstom smulkintais šviežiais krapais ir svogūnų laiškais.
Garnyrui į puodą suberti kalafijorus, brokolius ir morkas, užpilti trupučiu vandens, pasūdyti ir uždengus troškinti kol suminkštės.
Dedam į lėkštę, papuošiam svogūnų laiškais ir čiobreliais. 
Skanaus!

Pastabos: kotletuose esantis čili yra vos jaučiamas, todėl tiks ir nemėgstantiems aštraus maisto. Vienoje porcijoje (2 kotletai, 200 g daržovių ir 100 g virtų bulvių) yra apie 362.61 kcal.

Startuojam!!!


Sveiki,

ar esat kada susimąstę kokiomis aplinkybėmis ir kur susipažinot su vienu ar kitu žmogumi? Ar esat pagalvoję apie tai, kaip jus suartina tam tikri interesai? Prisipažinsiu - aš apie tai susimastau gana retai. Tokios mintys mane užklupo po to, kai suradau nuostabių bendraminčių būrelį Supermamos forume. Iki tol niekada nemaniau, kad galima su žmonėmis šitaip susibičiuliaut jų net nematant. O štai gavosi kiek kitaip :).
Mūsų šaunų būrelį vienija vienas pagrindinis tikslas - svoris (jums juk nebūtina žinot ar jo mes turim per daug, ar per mažai? :) Ar būtina?). Kad ir kaip yra ištikrųjų, aišku viena - jis mums neduoda ramybės. Bet mes nepasiduodam, kovojam kaip tik mokam, norim ar galim. Kas sveikai maitinasi, kas sportuoja, kas kalorijas skaičiuoja, bet viena darom visos be jokių išlygų - VALGOM! O kadangi valgom ir tuo pačiu mūšio lauke plušam kovodamas su svoriu, tai ir naujų patiekalų receptų susigalvojam, ir kitų kulinarų sukurtus išbandom.
Šiame tinklaraštyje jūs rasite mūsų sugalvotus/išbandytus arba tik išbandytus receptus, kuriuos, tikimės, sėkmingai išbandysite ir savo virtuvėje.